Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedziela Adwentu - 03.12.2017


1. Rozpoczynamy Adwent, a z nim nowy rok liturgiczny. W dobrym przeżyciu Adwentu może nam pomóc udział w RORATACH. Na Msze św. roratnie zapraszamy codziennie, oprócz niedziel. Od poniedziałku do piątku roraty będą odprawiane wieczorem o godz. 18.30, a w soboty rano - o godzinie 7.00.

2. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji nie obowiązuje wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Obecny czas, dla nas salwatorianów, jest szczególnym etapem. Przygotowujemy się do 100. rocznicy śmierci naszego Założyciela, ks. Franciszka Jordana († 8.09.1918). Dlatego, każdego ósmego dnia miesiąca, nasza krakowska salwatoriańska wspólnota spotyka się w tym kościele na Mszy św. z homilią. Tym goręcej zapraszamy Was na Eucharystię w najbliższy piątek (18.30), że w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, salwatorianie na całym świecie obchodzą 136. rocznicę powstania Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Societas Divini Salvatoris). Po Mszy św., dyrektor tutejszego Centrum Formacji Duchowej, ks. Krzysztof Wons SDS, opowie nam o ks. Jordanie jako o Ojcu o Maryjnym sercu.

4. Powracamy do normalnego porządku nabożeństw: w środy o 18.15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątki o 18.15 koronka do Miłosierdzia Bożego, w czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. do 18.30.

5. Od dzisiaj, po każdej Mszy św., można w zakrystii nabywać poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas.

 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie m.in.: • Czym różni się wiara mężczyzny od wiary kobiety – pierwszy odcinek adwentowego cyklu; • O skutecznej modlitwie do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę.

 

Dziękujemy za Was Bogu i Wam za wszelkie dobro! Niech Pan pobłogosławi Wasze rodziny, tę niedzielę, cały nowy tydzień i pomoże Wam dobrze przeżyć Adwent!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.