Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Adwentu - 17.12.2017


1.     Za tydzień, 24 grudnia przypada IV niedziela Adwentu. Ten dzień traktujemy jak każdą niedzielę i uczestniczymy normalnie we Mszy świętej niedzielnej. Msze święte będą odprawiane wtedy jak zwykle; nie będzie tylko Mszy św. o godzinie 18.00, bo wieczorem zasiądziemy do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

 

2.     W zakrystii można się jeszcze zaopatrzyć w poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Pozostała jednak niewielka ich ilość (zarówno świec jak i opłatków).

 

3.     Do spowiedzi świątecznej w naszym kościele można będzie przystąpić: w piątek - w godzinach 16.00 do 20.00, a także w sobotę – w godzinach 7.00 do 11.00 oraz 13.00 – 20.00.

 

4.     Bardzo prosimy, aby skorzystać z tych specjalnych, wyznaczonych dni  spowiedzi, bo wtedy będzie można w spokoju przystąpić do sakramentu pokuty. Proszę nie odkładać spowiedzi na przyszłą niedzielę! W niedzielę bowiem, podczas Mszy św., z wielu względów, będzie o wiele trudniej się wyspowiadać.

 

5.     Zapraszamy na Msze św. roratnie: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Ostatnie roraty w sobotę o godz. 7.00.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in.: • Łowca skalpów idzie do nieba – o Indianinie (Czarnym Łosiu), który jest kandydatem na ołtarze; • Spacer po lodzie – Jasiek Mela i jego ojciec o uzdrawianiu trudnej relacji między sobą; • O bagnie trzeba rozmawiać – żeby nie utonąć; i żeby nie utopiły się w nim nasze dzieci – o bardzo aktualnym i palącym problemie. Dostępny jest już także nowy (styczniowy) numer Małego Gościa Niedzielnego.

 

Drodzy Bracia i Siostry! Dziękujemy Wam za budowanie tej wspólnoty! Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy Wam szczególnie obficie w tym świętym, adwentowym czasie!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.