Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela Adwentu - 24.12.2017


1.     Dzisiaj ostatnią Mszę świętą odprawimy o godzinie 13.00 (nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00). Prosimy, aby przypomnieć bliskim, że Pasterka nie zastępuje Mszy niedzielnej (bo Pasterka jest pierwszą Mszą z Bożego Narodzenia).

 

2.     Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Wigilia jest czuwaniem przed rozpoczęciem Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przeżyjmy ją z Bogiem! Rozpocznijmy od przeczytania fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 1- 14), wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Wspomnijmy tych, którzy odeszli już od nas do wieczności. Niech nie zabraknie wspólnego śpiewu kolęd. Sprawmy, aby był to wieczór pojednania, dziękczynienia i serdeczności.

 

3.     Boże Narodzenie przywitajmy na Pasterce, która w naszym kościele rozpocznie się o północy. W dzień Bożego Narodzenia oraz w święto św. Szczepana, Msze święte będą celebrowane według porządku niedzielnego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

 

4.     Ksiądz Proboszcz poprosił nas, salwatorianów, o przeprowadzenie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy. Odwiedzimy te same ulice i domy, do których przychodziliśmy w poprzednich latach. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia. Plan odwiedzin kolędowych zostanie wywieszony po świętach (w gablotce i na stronie internetowej).

 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego (podwójny numer - cena 8 zł) znajdziecie m.in.: dodatek z modlitwami na Wieczerzę wigilijną oraz • o tym, że w dzieciństwie często doświadczamy zranień, które rzutują na całe nasze życie; historia św. Teresy od Dzieciątka Jezus pokazuje, że głęboka wiara może nam pomóc na nowo poczuć się kochanym; • a także o tym, że najstarszą księgą w języku arabskim jest nie Koran, ale chrześcijańskie księgi liturgiczne.

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.