Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny - 31.12.2017


 

 

1. Kończymy dzisiaj rok 2017.  Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne odbędzie się o godz. 17.30 (przed Mszą św. wieczorną). O godz. 23.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy), która zakończy się o północy błogosławieństwem na rozpoczynający się Nowy Rok.


2. Jutro, 1 stycznia, w liturgii Kościoła czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Jest to uroczystość nakazana – każdy wierzący powinien uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii! Ważne jest, aby rozpocząć nowy rok w łasce Bożej!


3. W sobotę, 6 stycznia, będziemy świętować Epifanię, czyli Objawienie Pańskie, w Polsce zwaną też Świętem Trzech Króli. Objawienie Pańskie także jest uroczystością nakazaną (każdy wierzący powinien uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii)! Z tego też powodu Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego.


4. W uroczystość Trzech Króli pobłogosławimy kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą oznacza się drzwi mieszkań, aby polecić mieszkańców Bożemu błogosławieństwu i prosić o obronę przed złem. Tradycyjnie już, pakiety zawierające kadzidło, mirrę i kredę dostarczyło nam Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wspierające bezdomnych. Można je będzie zabrać do domu. Jeśli zechcecie złożyć przy tej okazji ofiarę, będzie ona wsparciem dla podopiecznych dzieła. Kredą, z tych pakiecików nakreślcie na swoich drzwiach litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Niech Chrystus błogosławi temu domowi (Christus mansionem benedicat).

5. We wtorek (02.01.) rozpoczynamy kolędę w wyznaczonych przez Księdza Proboszcza miejscach. Plan odwiedzin znajduje się w gablotce i na stronie internetowej.

Drodzy Bracia i Siostry! Na progu Nowego Roku Życzymy Wam, aby Święta Rodzina z Nazaretu miała w opiece Wasze rodziny i wyprosiła Wam łaski, których szczególnie potrzebujecie!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.