Ogłoszenia duszpasterskie

6. Niedziela zwykła - 11.02.2018


1. W najbliższą środę - Środę Popielcową - przez symboliczny gest posypania głów popiołem, rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty. Msze święte w Popielec będziemy celebrować o godz. 9.30 i 18.30.

 

2. Przypominamy, że środę popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To znaczy, że osoby od 18-tego do 60-tego roku życia spożywają w tym dniu tylko jeden, bezmięsny posiłek do syta (dwa pozostałe mają być lekkie). Osoby od 14-tego roku życia obowiązuje wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą kwestować wolontariusze fundacji HCPT Polska, która co roku organizuje dla chorych i niepełnosprawnych dzieci tygodniową wyprawę do Lourdes. W tym roku do Francji pojadą m.in. dzieci ze szpitala w Prokocimiu oraz niepełnosprawni podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie. Możemy wspomóc ten szlachetny cel, tym bardziej, że Wielki Post szczególnie wzywa do czynienia dobra.

 

4. W ramach przygotowania do rozpoczęcia Wielkiego Postu w poniedziałek, wtorek i środę, w godz. od 17.30 do 18.30, będzie w naszym kościele wystawiony Najświętszy Sakrament.

 

5. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę na Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.

 

7. W tym tygodniu módlmy się szczególnie o ducha pokuty dla nas wierzących.

 

 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie m.in.: • Nadzieją Kościoła jest Chrystus – o ważnej książce, wywiadzie rzece z były prefektem Kongregacji doktryny Wiary; • Niech diabły drżą – o tym, co – jako chrześcijanie - otrzymaliśmy w pakiecie od Boga; • Wolni ludzie szukają Boga – Helena Pyz, z ośrodka dla trędowatych w Indiach wspomina Tomasza Mackiewicza.

 

Dziękujemy Wam za życzliwość i wszelkie dobro! Życzymy Wam wszystkim pełnego Bożej Łaski tygodnia!

salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.