Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018


1. Tydzień temu, podczas kwesty przed kościołem, złożyliście ofiarę w wysokości 2981, 70 zł na wyjazd niepełnosprawnych dzieci do Lourdes. Fundacja organizująca ten wyjazd składa Wam serdeczne podziękowanie za ten dar dla dzieci!

2. Salwatoriański Ośrodek Powołań wraz z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej i Wolontariatem Misyjnym Salvator, zapraszają młodzież na kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w sobotę, 3 marca w Trzebini. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

3. Rekolekcje dla Mam z małymi dziećmi odbędą się w dniach 8 – 10 marca w kościele pw. św. Józefa w Krakowie – Podgórzu. Więcej informacji w gablotce.

4. Zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, na godz. 17.15. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 18.00.

5. "Jestem żoną i matką. Jakiś czas temu poroniłam. Wkrótce okazało się, że nawet przy wsparciu najbliższych nie potrafię uporać się z konsekwencjami tego wydarzenia. Zbiegiem różnych okoliczności trafiłam do księdza, który nie tylko mnie wysłuchał, ale swoją łagodnością i wiedzą sprawił, że jedna rozmowa wystarczyła mi, aby znaleźć odpowiedzi na ważne dla mnie pytania i zyskać spokój ducha (…) Chciałabym aby każda kobieta, która mierzy się w swoim sercu z trudnymi kwestiami moralnymi związanymi z życiem swoim i swoich dzieci wiedziała gdzie zwrócić się o pomoc (…) Warto, aby w jednym miejscu zgromadzić informacje na ten temat oraz konkrety - adresy, nazwiska, telefony. Staramy się zbierać je, porządkować i przekazywać dalej - w naszym środowisku, za pomocą mediów społecznościowych i strony internetowej" – tak pani Joanna wyjaśnia dlaczego powstała strona internetowa kananejka.pl.  Zachęcamy, aby zajrzeć na tę stronę; możemy czasem dzięki temu pomóc kobiecie znajdującej się w kryzysie. W gablotce znajduje się jeszcze kilka informacji na ten temat. 

 

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: •  w ramach cyklu Wielki Post z ojcem Pio o modlitwie jako najlepszej broni.

 

Dziękujemy za tworzenie tej wspólnoty przy ołtarzu Chrystusa! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski!

salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.