Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018


1. Dzisiaj wieczorem, w kościele parafialnym, odbędzie się koncert (Requiem d-moll W.A. Mozarta). Szczegóły na plakacie w gablotce.

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyć im będzie ks. Andrzej Drogoś, salwatorianin. Zapraszamy Was, Drodzy Bracia i Siostry, do skorzystania z daru łaski, jakim są te rekolekcyjne ćwiczenia duchowe! Z planem rekolekcji można zapoznać się w gablotce i na stronie internetowej kościoła.

3. W czwartek, 8 marca, zapraszamy na kolejne spotkanie z okazji „Roku Ojca Jordana”, który przeżywamy w związku z przypadającą 8 września br. setną rocznicą śmierci naszego Założyciela. O godz. 18.30 Msza święta z homilią, a po niej konferencja. Podzielimy się z tobą tym, czym nasz Założyciel „nasiąknął” rozmyślając o życiu św. Katarzyny ze Sieny, tercjarki dominikańskiej z XIV wieku, ogłoszonej doktorem Kościoła przez bł. papieża Pawła VI. Homilię wygłosi ks. Tomasz Łosiewicz SDS, a konferencję - ks. Piotr Szyrszeń SDS. 

4. Zapraszamy na  nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, na godz. 17.15 oraz na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w piątki o godz. 18.00.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: •  o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami; skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu; • o miłości wartej małżeństwa; • o prawdziwych wzorcach kobiecości, walce o samą siebie i bezsensie fajerwerkowego życia.

 

Dziękujemy za tworzenie tej wspólnoty, wspólną modlitwę i życzliwość! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.