Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) - 08.04.2018


 

1.     Przeżywamy dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji, według pism siostry Faustyny, każdy kto w ostatnim czasie (np. w Wielkim Poście, czy przed Świętami Wielkanocnymi)  przystąpił do sakramentu pokuty i przyjmie dziś Komunię św. może otrzymać darowanie wszystkich win i kar.

2.     Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Na tym nabożeństwie, zgodnie z życzeniem przekazanym w Dzienniczku siostry Faustyny, zostaną poświęcone obrazy i obrazki przedstawiające Jezusa Miłosiernego.

3.     W poniedziałek (09.04.) będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Módlmy się o szacunek dla każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msza święta o godz. 18.30. Będzie można wtedy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej na ten temat w gablotce i na stronie internetowej.

4.     Każdego 8. dnia miesiąca w naszym kościele ma miejsce spotkanie w ramach Roku Ojca Jordana. W tym miesiącu wyjątkowo, z powodu przypadającej dziś Niedzieli Miłosierdzia,  spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą św. z homilią, którą wygłosi ks. Rafał, a w następującej po Mszy św. konferencji, ks. Piotr Szyrszeń przybliży nam inspirujący wpływ św. Franciszka Ksawerego na Założyciela salwatorianów. 

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. •  o tym, co dokładnie znaczą słowa Jezu ufam Tobie i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech Was ogrzewa płomień Bożego Miłosierdzia!

salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.