Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela WIELKANOCNA - 29.04.2018


1. W poprzednią niedzielę, podczas zbiórki, złożyliście ofiarę w wysokości 1693,43 zł na wsparcie dla dzieci z naszego terenu. Bóg zapłać Wam za ten dar serca! 

2. We wtorek rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

3. W czwartek, 3 maja, będziemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie jako Królowej Polski. Msze święte odprawimy o godz. 9.30 i 18.30.

4. W piątek (04.05.) przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa.

5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi - pół godziny przed Mszą św. W tym dniu, po zakończeniu nabożeństwa majowego będzie można przystąpić do Komunii świętej.

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy św. o godz. 9.30) i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

7. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

 Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Znajdzie w nim m.in.: ● Telefon rodzicielskiej pomocy – o Telefonie Wsparcia Rodziców, dzięki któremu wiele rodzin odzyskało spokój i… dzieci  ● O teologii ciała, czyli o nauczaniu, które zmienia życie – mówi Christopher West.

 

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy!

salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.