Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27.05.2018


1. Niedzielą Trójcy Świętej, w naszej archidiecezji, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszym kościele kończymy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa; dzisiaj szczególnie polecamy Bogu narzeczonych (na zakończenie Mszy wieczornej kapłan udzieli błogosławieństwa parom narzeczeńskim).

2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu każdy wierzący powinien uczestniczyć we Mszy świętej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!

3. W tym roku nasza procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła parafialnego na Dębnikach. Najpierw, o godz. 16.00, zostanie tam odprawiona Msza święta, a potem przejdziemy z Najświętszym Sakramentem do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej (os. Podwawelskie), gdzie zakończymy procesję.

4. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie na godz. 18.00, a w niedziele na 17.30.

5. Nasz zakrystianin, Br. Henryk, opuszcza nas na kilka miesięcy. Dziś udaje się do Łodzi, gdzie przejdzie operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego, a potem będzie przechodził rehabilitację w naszej placówce w Mikołowie. Polecamy go Waszej modlitwie!

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie w nim m.in.: ● Jak narkotyk – jeszcze niedawno naukowcy mówili, że można się uzależnić tylko od substancji podanej z zewnątrz; dziś wiadomo, że można uzależnić się od pornografii; ● Opcja Benedykta – jak w niechrześcijańskim środowisku zachować wiarę.

Dziękujemy Wam za wspólne przeżywanie Dnia Pańskiego! Życzymy szczęśliwego tygodnia! Niech Was ogarnia łaska Trójcy Świętej!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.