Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018


1. Dzisiaj, po każdej Mszy św., przed kościołem kwestują wolontariusze na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający w pobliskim Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i innych ludzi dobrej woli. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.

2. W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godzinie 18.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, dziś na godz. 17.30, w tygodniu na godz. 18.00.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) NIE BĘDZIE Mszy świętej o godz.13.00.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. ● Odtrutka na katolicką wiarę – wielu ludzi wychowanych po katolicku, pod wpływem antyreligijnie nastawionych nauczycieli w szkołach i na uniwersytetach zaczyna się wstydzić Kościoła i jego historii; zamiast słusznej dumy pojawia się kompleks; amerykański uczony Rodney Stark (protestant!) napisał książkę, właśnie wydaną w Polsce, w której rozprawia się z antykatolickimi mitami; w imię prawdy broni nie tyle Kościoła ile prawdziwej historii.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie, za ofiary duchowe i materialne! Życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i szczęśliwych, udanych wakacji! Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.