Ogłoszenia duszpasterskie

18. Niedziela zwykła - 02.08.2020


Pragniemy podzielić się z Wami, Drodzy Bracia i Siostry, radosną nowiną. Ojciec Święty Franciszek w dniu 1 sierpnia 2020 r. mianował naszego współbrata, Księdza Karola Kulczyckiego SDS, który należy do naszej krakowskiej wspólnoty zakonnej i zamieszkuje w tym domu (przy ul. św. Jacka 16) biskupem Diecezji Port Pirie w Australii. Zechciejcie otoczyć go Waszą modlitwą i wypraszajcie mu potrzebne dary Ducha Świętego, aby został umocniony w posłudze, którą mu zlecono! http://www.sds.pl/ks-karol-kulczycki-sds-nowy-biskup-dla-australii

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętej o godz. 13.00.

Zapraszamy na nabożeństwa: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15, w piątki o tej samej godzinie Koronka do Bożego Miłosierdzia, w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Codziennie, pół godziny przed Mszą św. (w czwartki - godzinę przed Mszą) wystawiony jest Najświętszy Sakrament.

W naszym kościele obowiązuje następujący porządek udzielania Komunii świętej: przyjmujący Komunię "na rękę" podchodzą w rzędzie od strony tabernakulum, komunikujący do ust - od strony ambony.  Komunia "na rękę": przyjmujący kładzie lewą dłoń (zwróconą ku górze i lekko zgiętą) na prawej; gdy szafarz szafarz kładzie Ciało Pańskie na tej jego dłoni odpowiada "Amen"; podnosi Ciało Pańskie prawą ręką i następnie wkłada do ust. Komunię spożywa od razu przy kapłanie (szafarzu)! NIE WOLNO z nią odchodzić; nie spożywa się jej w drodze, w ruchu. Komunię spożywa się przy kapłanie! Dopiero po przyjęciu jej do ust można odejść! Podchodząc do Komunii (czy "do ust" czy na "rękę") należy wcześniej oddać Najświętszemu Sakramentowi jakiś znak czci - przyklęknąć lub skłonić się (nie bezpośrednio przed komunikującym księdzem trzymającym naczynie z Ciałem Pańskim - by nie zahaczyć o to naczynie -  ale trochę wcześniej). 

Msze święte

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA NAKAZANE:

8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

*poza lipcem i sierpniem

Kościół otwarty jest w dni powszednie od godz. 9.00 do 19.00, w niedziele od 7.30 do 19.00. 

Pytania

Pytania można kierować na adres mailowy lub telefonicznie (namiary podane w zakładce KONTAKT).

Konto kościoła (salwatorianie): 83124014441111000009366756 

KOMUNIA i Spowiedź święta

Spowiedź. W dni powszednie spowiadamy od 17.45 do 18.15. W niedziele pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiadamy w salce, w domu zakonnym obok kościoła (trzeba nacisnąć przycisk dzwonka z napisem"salka").