Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 4.06.2017


ulotka awers Kraków-1

1.     Tak na serio – to hasło tygodnia modlitw w intencji osób powołanych do małżeństwa (tych, którzy jeszcze rozeznają swoje powołanie i tych, którzy już jako narzeczeni czy małżonkowie je realizują). Rozpoczęliśmy go wczoraj. Każdy dzień tego tygodnia ma swoją szczególną intencję modlitewną (np. za małżeństwa pragnące mieć potomstwo, za rozwiedzionych itd.). W czwartek od godziny 15.00 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji w intencji powołanych do małżeństwa. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

2.     Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta o godz. 18.30.

3.     W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4.     W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca). Tym razem nasza procesja, z racji jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, wyruszy z kościoła Matki Bożej Fatimskiej (os. Podwawelskie), po Mszy świętej o godzinie 17.00 i zakończy się w kościele parafialnym na Dębnikach (gdzie po zakończeniu procesji będzie jeszcze odprawiona Msza święta).  W naszym kościele nie będzie już Mszy św. wieczornej!

5.     W minionym tygodniu dostarczono nam nowe organy. Ich koszt wynosi 35 tysięcy złotych. Dziękujemy Wam, bo Wasza hojność sprawia, że możemy ze spokojem myśleć o spłacie instrumentu! Dziękujemy też Darczyńcom, którzy specjalnie przekazali pieniądze na ten właśnie cel! Proszono nas, aby wskazać jak można jeszcze dołożyć się do tej inwestycji. Postanowiliśmy, aby przeznaczyć na to, składkę z drugiej niedzieli każdego miesiąca. Organy poświęcimy w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.

 

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytacie w nim m.in.: ● o Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu NMP – bo zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, jak mówił prymas Hlond; ● jak książka o objawieniach fatimskich nawróciła zabójcę, który czekał w celi na wykonanie wyroku śmierci.

Salwatorianie

ulotka rewers Kraków-1

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.