Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017


 (dziękujemy pani Ani Dzięgiel za dekorację kwiatową !)

1.     Niedzielą Trójcy Świętej, w naszej archidiecezji, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszym kościele kończymy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa; dzisiaj szczególnie polecamy Bogu narzeczonych (po Mszy wieczornej para narzeczonych podzieli się swoimi refleksjami na temat przeżywania okresu narzeczeństwa).
2.     Dzisiaj o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. odpustowa w kapliczce pw. Trójcy Świętej przy zbiegu ulic Dworskiej i Twardowskiego.
3.     Jutro w naszej wspólnocie zakonnej rozpoczyna się wizytacja, którą przeprowadzą Ksiądz Generał i jego współpracownicy. Goście z Rzymu zainaugurują wizytację podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 18.30. Będzie to jednocześnie Msza  święta dziękczynna, jubileuszowa ks. Henryka, ponieważ 25 lat temu, 8 maja 1992 r., otrzymał święcenia kapłańskie. Wraz ze Współbraćmi z Rzymu oraz naszych wspólnot krakowskich (i innych) spotkamy się przy ołtarzu, aby dziękować Bogu. Jeśli chcielibyście włączyć się w to dziękczynienie, to zapraszamy na jutrzejszą Mszę. Tak czy inaczej polecamy Waszym modlitwom nasze zgromadzenie zakonne i jubilatów.
4.     W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu każdy wierzący powinien uczestniczyć we Mszy świętej. Centralne krakowskie obchody Bożego Ciała rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. na dziedzińcu przed katedrą wawelską. Po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem na Rynek Główny.
5.     Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!
6.     W tym roku, z racji jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, nasza procesja odbędzie się na terenie dwóch parafii. Najpierw, o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (os. Podwawelskie), po jej zakończeniu wyruszymy w procesji, którą zakończymy przy stopniach kościoła parafialnego na Dębnikach.
7.     Zapraszamy na  nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie na godz. 18.00, a w niedziele na 17.30.
8.     Dziękujemy Wam za wszystkie ofiary! Za te składane w każdą niedzielę oraz te, które przekazaliście specjalnie na organy. Po sugestiach  postanowiliśmy, że na spłatę organów  i remont okien przeznaczymy składkę z drugiej niedzieli każdego miesiąca.
W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie w nim m.in.: ● podręczny śpiewnik na Boże Ciało ● Dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku.

Dziękujemy Wam za wspólne przeżywanie
Dnia Pańskiego! Życzymy szczęśliwego tygodnia!
Niech Was ogarnia łaska Trójcy Świętej!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.