Ogłoszenia duszpasterskie

28. Niedziela zwykła - 15.08.2017


1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie na godz. 18.00, w niedziele na 17.30.

 

2. W piątek przypada uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. W związku z tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. Dziękujemy bardzo gorąco za ofiary, które złożyliście w poprzednią niedzielę, z okazji Dnia Papieskiego. Zebraliśmy  1554  zł. Niech Bóg pobłogosławi Was za hojność serca!

Za tydzień (22.10) przed kościołem będą kwestować członkowie parafialnej grupy charytatywnej. Zebrane środki posłużą jako pomoc dla potrzebujących wsparcia osób z naszego terenu.

 

4. W listopadzie odprawimy 30. Mszy św. za poleconych zmarłych oraz będziemy modlić się za nich w czasie nabożeństw różańcowych. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolika przy wejściu do kościoła. Wypełnione należy przynieść do kancelarii lub zakrystii.

 

5. W najbliższą środę (18.10.) odbędzie się konferencja z udziałem Irene van der Wende - holenderskiej działaczki pro-life, która w młodości dokonała aborcji dziecka poczętego w wyniku gwałtu. Dziś Irene jeździ po świecie ze świadectwem mówiąc, że aborcja nie tylko jej nie pomogła, ale była gorszą traumą niż sam gwałt. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 sali Uniwersytetu Papieskiego przy ul. Bernardyńskiej.

 

6. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis popierający projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

 

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i Waszą życzliwość. Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia!

Salwatorianie

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.