Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

1.  W najbliższą sobotę wyruszy XXII Pielgrzymka Kraków Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska. Szczegóły na plakacie w gablotce.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Znajdzie w nim m.in.: ● O nowym sanktuarium św. Rity  ● O tym po co Bogu człowiek?.

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy! salwatorianie

5. Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. Módlmy się więc w tej intencji, aby nie zabrakło tych, którzy będą nam rozdzielać Słowo, Ciało i Miłosierdzie Chrystusa.

2. Z tej okazji, w najbliższy czwartek, w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od godz. 9.00 do 18.30. Zachęcamy do choćby krótkiej wizyty i adoracji oraz modlitwy w intencji powołań!

3. Dzisiaj przed kościołem kwestują członkowie grupy charytatywnej z naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących z terenu naszej parafii.

4. Fundacja WSZYSCY OBECNI już drugi raz z rzędu zaprasza Mieszkańców i Sympatyków dzielnicy Dębniki na dwa niezwykłe koncerty, które odbędą się w Ogrodzie Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nowaczyńskiego 1. Koncerty te są podsumowaniem projektu Gość w dom, podczas którego odwiedzano Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w ich pokojach wraz z muzyką na żywo. Koncerty odbędą się w niedzielę 19 maja o godzinie 14.00 oraz we wtorek 21 maja o godzinie 14.30. Usłyszymy utwory w wykonaniu uczestników zajęć Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie oraz uczniów Szkoły Muzycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. Bądźmy Wszyscy Obecni!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Znajdziecie w nim m.in.: ● O tajemnicach fatimskich; czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?; ● O tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II.

Dziękujemy Wam Drodzy Bracia i Siostry za spotkanie przy ołtarzu Chrystusa i wszelkie dobro! Niech Was strzeże, pociesza i prowadzi Dobry Pasterz! salwatorianie

3. Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019

1.    Dzisiaj rozpoczyna się 11. Tydzień Biblijny. Może to okazja, aby sięgnąć po Pismo św.? (można, w tym wielkanocnym czasie, przeczytać dzieląc na małe fragmenty np.  Dzieje Apostolskie).

2.    Za tydzień przed kościołem kwestować będą członkowie grupy charytatywnej. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie potrzebujących z terenu naszej parafii.

3.    W środę (8 maja) przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej (procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 9.00).

4.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu o godz. 18.00,  a w niedziele o 17.30.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie w nim m.in. ● Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej; ● reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie.

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy! salwatorianie

2. Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) - 28.04.2019

1. Przeżywamy dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji, według pism siostry Faustyny, każdy kto w ostatnim czasie (np. w Wielkim Poście, czy przed Świętami Wielkanocnymi)  przystąpił do sakramentu pokuty i przyjmie dziś Komunię św. może otrzymać darowanie wszystkich win i kar.

2. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. We wtorek przypada (przeniesiona) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18.30.

4. W środę  rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

5. W piątek, 3 maja, będziemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie jako Królowej Polski. Msze święte odprawimy o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 13.00).

6. W sobotę (04.05.) przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy św. o godz. 9.30) i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Znajdzie w nim m.in.: ● o porzuceniu aktorstwa dla Miłosierdzia Bożego, szukaniu sensu życia i ratowaniu ludzi opowiada włoska aktorka Claudia Coll; ● Bóg wie lepiej – o wezwaniu Jezu ufam Tobie; Znalezieni – świadectwa tych, których odnalazł Zmartwychwstały.

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy! salwatorianie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019

1. Dzisiaj radujemy się ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. W liturgii ta radość trwa przez cały tydzień, aż do następnej niedzieli. To tak zwana OKTAWA Wielkanocy. Ponieważ jest to największa uroczystość, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (nie ma tzw. postu piątkowego).

2. Jutro Msze św. celebrowane będą według porządku niedzielnego. Przez cały tydzień odprawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia o godz. 15.00. W następną niedzielę o godz. 15.00, odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

Drodzy Siostry i Bracia, życzymy Wam, aby światło zmartwychwstania, czyli sam Chrystus Zmartwychwstały, przez swego Ducha Świętego, rozświetlał wszystko w Waszym życiu, a szczególnie to, co trudne i ciemne! salwatorianie

Strona 1 z 25   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.