Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość św. Jana Kantego (29. N.z.) - 20.10.2019

1. Ochrzczeni i posłani – to hasło dzisiejszej niedzieli misyjnej, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny (październik) ogłoszony przez papieża Franciszka. Z tej okazji w najbliższy czwartek, w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od godz. 9.00 do 18.30. Zachęcamy do choćby krótkiej wizyty i adoracji oraz modlitwy w intencji misji (modlitwa jest pierwszym dziełem misyjnym dostępnym dla każdego)!

2. Za tydzień, w poniedziałek 28 października, naszą wspólnotę zakonną, z powodów zdrowotnych, opuszcza Br. Mieczysław. Wielu z Was dobrze go zna, ponieważ udzielał się na Zakrzówku (szczególnie w biurze intencji) przeszło 28 lat . Br. Mieczysław udaje się do naszej placówki w Mikołowie. W przyszłą niedzielę, o godz. 11.00, odprawimy Mszę św. w jego intencji, dziękując za jego pracę i prosząc o potrzebne dla niego łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. W poprzednią niedzielę ofiarowaliście 2275 zł na na stypendia Fundacji Nowego Tysiąclecia, a dwa tygodnie temu 1307 zł i 5 euro na wsparcie leczenia Szymonka. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. Zbliża się miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. W listopadzie odprawimy 30. Mszy św. za poleconych zmarłych oraz będziemy modlić się za nich w czasie nabożeństw różańcowych. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolika przy wejściu do kościoła. Wypełnione należy przynieść do kancelarii lub zakrystii.

5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 18.00, w niedziele o 17.30.

6. Prosimy, aby zwrócić uwagę na zmianę czasu w najbliższą niedzielę.

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in.: ● Dlaczego Pan Jezus znikał na całe noce; ● Dwa światy i Mieszkanie leczy nogi – dwa artykuły o pomocy bezdomnym.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i Waszą życzliwość. Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia! salwatorianie

28. Niedziela zwykła - 13.10.2019

1. Dzisiaj, z okazji Dnia Papieskiego, przed kościołami odbywa się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na stypendia Fundacji Nowego Tysiąclecia.

2. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolika przy wejściu do kościoła. Wypełnione należy przynieść do zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa.

4. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca: w dni powszednie na godz. 18.00, w niedziele na 17.30.

W Gościu Niedzielnym m.in.: ● na czym polega niemiecka droga synodalna; ● Jak złagodzić ból rodziców po stracie dziecka, które zmarło zanim zdążyło się narodzić; ● o Paoli Bonzi – dzielnej kobiecie, która uratowała życie ponad 22 tysięcy poczętych dzieci.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie!Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia! salwatorianie

27. Niedziela zwykła - 06.10.2019

1. W najbliższy piątek (11.10.) salwatorianie (którzy posługują w tym kościele) będą obchodzić uroczystość Matki Zbawiciela. Jest to własna uroczystość salwatoriańska, nie obchodzi się jej gdzie indziej. Msza św. o godzinie 18.30.

2. W sobotę, 12 października, odbędzie się XV Piesza Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły Robotnika, z Dębnik do Łagiewnik. Rozpoczęcie pielgrzymki w kościele parafialnym o godz. 9.00, w programie Msza św. o godz. 14.00 w Centrum Jana Pawła II i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Dzisiaj, po każdej Mszy św., przed kościołem można wesprzeć Szymonka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zanik mięśni (szczegóły na plakacie w gablotce). Bóg zapłać za każdą ofiarę! Za tydzień, z racji Dnia Papieskiego, przed kościołami odbędzie się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

4. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.

5. Sakramentu chrztu w naszym kościele będziemy udzielać w drugą niedzielę miesiąca, z wyjątkiem wypadających szczególnych uroczystości (wtedy terminy będą ustalane na bieżąco). W Boże Narodzenie i Wielkanoc – chrzty w drugi dzień świąt.

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in.: ● o tym jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko; ● o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca; ● wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i wspólnotę przy ołtarzu Chrystusa. Niech Pan Was błogosławi i obdarzy pokojem! salwatorianie

26. Niedziela zwykła - 29.09.2019

1. We wtorek rozpocznie się październik, miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Wierni, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele lub rodzinie mogą otrzymać odpust zupełny.

2. W pierwszy czwartek zachęcamy szczególniej do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu (godz. 17.30 – 18.30); w pierwszy piątek – spowiedź od godz. 18.00.

3. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

4. W poprzednią niedzielę, podczas kwesty grupy charytatywnej, złożyliście ofiarę w wysokości 1222 zł na dofinansowanie wyjazdów dzieci na zieloną szkołę. W przyszłą niedzielę można będzie wesprzeć Szymonka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zanik mięśni (szczegóły na plakacie w gablotce).

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. ● Z Maryją nie zginiesz – artykuł o sanktuarium różańcowym w Pompejach (z którym związana jest, mocno rozpowszechniona w Polsce, nowenna pompejańska). Dostępny jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam, Drodzy Bracia i Siostry, za spotkania przy ołtarzu Chrystusa! Niech Jego łaska prowadzi Was przez ten nowy tydzień! salwatorianie

25. Niedziela zwykła - 22.09.2019

1. Dzisiaj, przed kościołem, kwestują członkowie grupy charytatywnej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów dzieci na zieloną szkołę. Dziękujemy za każdą ofiarę!

2. W najbliższy czwartek (26.09.) miną 43 lata od chwili konsekracji naszego kościoła. W tym dniu, o godz. 18.30, odprawimy Mszę św. w intencji naszej wspólnoty, tzn. wszystkich, którzy tutaj, do kościoła pod wezwaniem Boskiego Zbawiciela uczęszczają.

3. W środy zapraszamy na Spotkania ze Słowem. Spotkania, podczas których poznajemy i rozważamy Pismo święte i liturgię Kościoła, odbywają się w salce (w domu zakonnym) po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.15). 

Dziękujemy Bogu za ten kościół - budynek i za Was – żywy Kościół, który się tu gromadzi! Za wspólnie przeżytą Eucharystię! Za wszelkie dobro! Życzymy Wam Boże błogosławieństwa teraz i zawsze! salwatorianie

Strona 1 z 30   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.