Ogłoszenia duszpasterskie

16. Niedziela zwykła - 22.07.2018

1. Pogrzeb śp. Anny Papież odbędzie się w czwartek, 26 lipca, w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach o godz. 15.00 (o 14.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa).

2. W ostatnim czasie stan zdrowia ks. Zenona Zgudziaka, seniora naszej wspólnoty zakonnej, który przebywa w domu opieki w Mikołowie, znacznie się pogorszył. Polecamy więc ks. Zenona Waszej modlitwie, aby Boże Miłosierdzie, które nieustannie głosił, ogarnęło go szczególnie w tym trudnym doświadczeniu.

Dziękujemy Wam za spotkanie przy ołtarzu Pana, za życzliwość i wszelkie dobro! Życzymy dobrej, Bożej niedzieli! Szczęść Wam Boże na nowy tydzień! Salwatorianie

15. Niedziela zwykła - 15.07.2018

1. W poprzednią niedzielę, odeszła z tego świata pani Anna Papież. Wielu z Was znało ją, bo od wielu lat pracowała w biurze intencji, przychodziła także do tego kościoła. Polecamy jej duszę Waszej modlitwie. Gdy będziemy znać datę pogrzebu wywiesimy informację w gablotce i na stronie internetowej.

2. Dzisiaj, senior naszej wspólnoty zakonnej, ks. Zenon Zgudziak, który przebywa w domu zakonnym w Mikołowie obchodzi 67. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Polecamy go Waszej modlitwie.

Dziękujemy Wam za spotkanie przy ołtarzu Pana, za życzliwość i wszelkie dobro! Życzymy dobrej, Bożej niedzieli! Szczęść Wam Boże na nowy tydzień!

Salwatorianie

14. Niedziela zwykła - 8.07.2018

1. Dziś, po każdej Mszy św., przed kościołem kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z uboższych rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

2. W ramach spotkań z okazji Roku Ojca Jordana zapraszamy, po Mszy św. wieczornej, na konferencję o wpływie św. Hieronima na Założyciela salwatorianów. Hasłem tego spotkania są słowa św. Hieronima: Nigdy nie wypuszczaj Pisma świętego ze swoich rąk!

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. ● Potrzebują naszej modlitwy – o ogłoszonym przez papieża nadzwyczajnym dniu modlitwy w intencji Bliskiego Wschodu.

Drodzy Bracia i Siostry! Niech ta niedziela będzie początkiem błogosławionego tygodnia! Szczęść Wam Boże! salwatorianie

13. Niedziela zwykła - 01.07.2018

1. W ósmy dzień każdego miesiąca, w naszym kościele odbywają się spotkania w ramach Roku Ojca Jordana. Hasłem lipcowego spotkania, które wypada w przyszłą niedzielę (8 lipca), są słowa św. Hieronima: Nigdy nie wypuszczaj Pisma świętego ze swoich rąk! W konferencji, która będzie miała miejsce po Mszy św. wieczornej, ks. Piotr Szyrszeń przybliży nam wpływ tego wielkiego Ojca Kościoła i tłumacza Pisma świętego na o. Jordana.

2. W lipcu powracamy do zwykłego porządku nabożeństw: w środy o godz. 18.15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w piątki koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.15.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

4. W poprzednią niedzielę, wolontariusze z fundacji AGAPE zebrali 2386,52 zł; kwota ta w całości zostanie przeznaczona na organizację wyjazdów integracyjno- wypoczynkowych dla osób niepełnosprawnych. Bóg zapłać Wam za to wsparcie dla niepełnosprawnych!

5. Za tydzień, przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę na pomoc na wyjazd wakacyjny dla dzieci z uboższych rodzin.

Drodzy Bracia i Siostry! Niech ta niedziela będzie początkiem błogosławionego tygodnia! Szczęść Wam Boże! salwatorianie

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018

1. Dzisiaj, po każdej Mszy św., przed kościołem kwestują wolontariusze na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający w pobliskim Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i innych ludzi dobrej woli. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.

2. W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godzinie 18.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, dziś na godz. 17.30, w tygodniu na godz. 18.00.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) NIE BĘDZIE Mszy świętej o godz.13.00.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. ● Odtrutka na katolicką wiarę – wielu ludzi wychowanych po katolicku, pod wpływem antyreligijnie nastawionych nauczycieli w szkołach i na uniwersytetach zaczyna się wstydzić Kościoła i jego historii; zamiast słusznej dumy pojawia się kompleks; amerykański uczony Rodney Stark (protestant!) napisał książkę, właśnie wydaną w Polsce, w której rozprawia się z antykatolickimi mitami; w imię prawdy broni nie tyle Kościoła ile prawdziwej historii.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie, za ofiary duchowe i materialne! Życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i szczęśliwych, udanych wakacji! Salwatorianie

Strona 1 z 17   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.