Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela zwykła - 20.01.2019

1. W najbliższy piątek w naszym Centrum Formacji Duchowej rozpocznie się sesja Jak żyć słowem Bożym na co dzień? Sesja przeznaczona jest dla osób, które pragną pogłębić praktykę osobistej modlitwy słowem Bożym; poprowadzi ją ks. Krzysztof Wons. Sesja zakończy się w niedzielne popołudnie. Zgłoszenia można dokonać w recepcji CFD oraz drogą internetową (na stronie CFD Kraków).

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (do 25 stycznia). Włączmy tę intencję w nasze osobiste modlitwy!

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie m.in.: • Dlaczego wybór imienia dla dziecka w Biblii jest tak ważny? •  Obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Życzymy wypoczywającym – dobrych ferii, studentom – udanej sesji; Wam wszystkim pięknej niedzieli i szczęśliwego tygodnia! salwatorianie

Święto Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

Trwa wizyta duszpasterska (kolęda). W tym roku (inaczej niż w latach poprzednich) odwiedzamy tylko te domy, których mieszkańcy potwierdzają, że chcą przyjąć księdza. Dlatego bardzo prosimy, aby się zapoznać z planem i zgłosić chęć przyjęcia kolędy w zakrystii lub drogą mailową albo telefonicznie (wystarczy sms).

1. Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia.  Jutro, w liturgii, rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polskim zwyczajem, do 2 lutego (do święta Ofiarowania Pańskiego) pozostawimy w kościele żłóbek i choinki, a także będziemy jeszcze śpiewać kolędy.

2. W piątek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (potrwa do 25 stycznia). Włączmy tę intencję w nasze modlitwy!

W Gościu Niedzielny znajdziecie m.in. ● obrazek z modlitwą męża za żonę; ● ciekawy artykuł o sakramencie chrztu;  ● Nas te klęczki uratowały – wspomnienie z czasów wojny o modlitwie, która uratował rodzinę od śmierci.

Życzymy Wam spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia! salwatorianie

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

Wizytę duszpasterską (tzw. kolędę) na przydzielonym nam przez Księdza Proboszcza terenie rozpoczniemy w poniedziałek, 7 stycznia. Harmonogram wizyty znajduje się niżej, a także w gablotce przed kościołem.

● WAŻNE

Bardzo prosimy, aby się zapoznać z planem i zgłosić chęć przyjęcia kolędy drogą mailową: kosciol.zakrzowek@gmail.com lub telefonicznie (wystarczy sms) na numer 514242236; można to także uczynić w zakrystii. Przyjdziemy do tych domów, których mieszkańcy potwierdzą, że chcą przyjąć księdza (prosimy o potwierdzenie przynajmniej 2 dni przed planowaną kolędą).

● Wizyta rozpoczyna się od modlitwy oraz błogosławieństwa mieszkańców i domu. Prosimy, aby na obrusie postawić krzyż i świece. Można także położyć Pismo święte i naczynie z wodą święconą (gdyby jej zabrakło proszę się nie martwić, ksiądz nosi ją z sobą). Proszę także upewnić się czy telewizor jest wyłączony, aby modlitwa mogła przebiegać we właściwej atmosferze.

● Celem wizyty duszpasterskiej jest modlitwa, błogosławieństwo i rozmowa; składanie ofiar to wyłącznie dobrowolna decyzja gospodarzy.

Początek kolędy  - godzina 16.30

***  ***  ***

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem pobłogosławiliśmy dzisiaj kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą oznacza się drzwi mieszkań, aby polecić mieszkańców Bożemu błogosławieństwu i prosić o obronę przed złem. To również znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus Pan przebywał między nami. Małe paczuszki  zawierające kadzidło, mirrę i kredę dostarczyło nam Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wspierające bezdomnych. Można je zabrać do domu. Jeśli zechcecie złożyć przy tej okazji ofiarę, będzie ona wsparciem dla ubogich. Poświęconą kredą nakreślcie na swoich drzwiach litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Niech Chrystus błogosławi temu domowi - Christus mansionem benedicat (lub jak chce ludowa tradycja pierwszymi literami imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora   i Baltazara).

W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziecie m.in.: ● obrazek z modlitwą żony za męża;  ● Jak smakuje sakrament? - "wśród  małżeństw, które razem, co niedzielę chodzą na Mszę odsetek rozwodów wynosi 2%, a wśród tych, które codziennie razem się modlą 0,07%, ale …trudno powiedzieć dlaczego małżeństwa przetrwały; najważniejszy argument? Wiara. Jeśli to młodych nie interesuje, sakrament nie zadziała jak magiczna różdżka".

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy, abyście otrzymali te szczególne łaski, których Wy i Wasi Bliscy najbardziej potrzebujecie! Niech Pan Was strzeże, błogosławi i obdarza pokojem! salwatorianie

 

Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018

Wizytę duszpasterską (tzw. kolędę) na przydzielonym nam przez Księdza Proboszcza terenie rozpoczniemy w poniedziałek, 7 stycznia. Harmonogram wizyty znajduje się niżej, a także w gablotce przed kościołem.

 

● WAŻNE

Bardzo prosimy, aby się zapoznać z planem i zgłosić chęć przyjęcia kolędy drogą mailową: kosciol.zakrzowek@gmail.com (ten adres znajduje się także na stronie internetowej naszego kościoła - kościół pw. Boskiego Zbawiciela, Kraków)lub telefonicznie (wystarczy sms) na numer 514242236; można to także uczynić w zakrystii. Przyjdziemy do tych domów, których mieszkańcy potwierdzą, że chcą przyjąć księdza (prosimy o potwierdzenie przynajmniej 2 lub 3 dni przed planowaną kolędą).

● Wizyta rozpoczyna się od modlitwy oraz błogosławieństwa mieszkańców i domu. Prosimy, aby na obrusie postawić krzyż i świece. Można także położyć Pismo święte i naczynie z wodą święconą (gdyby jej zabrakło proszę się nie martwić, ksiądz nosi ją z sobą). Proszę także upewnić się czy telewizor jest wyłączony, aby modlitwa mogła przebiegać we właściwej atmosferze.

● Celem wizyty duszpasterskiej jest modlitwa, błogosławieństwo i rozmowa; składanie ofiar to wyłącznie dobrowolna decyzja gospodarzy.

Początek kolędy  - godzina 16.30

*

W niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (w Polsce zwana też Świętem Trzech Króli).  Pobłogosławimy wtedy kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą oznacza się drzwi mieszkań, aby polecić mieszkańców Bożemu błogosławieństwu i prosić o obronę przed złem. Tradycyjnie już, pakiety zawierające kadzidło, mirrę i kredę dostarczyło nam Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wspierające bezdomnych. Można je będzie zabrać do domu. Jeśli zechcecie złożyć przy tej okazji ofiarę, będzie ona wsparciem dla podopiecznych dzieła.  

W niedzielę także także, po Mszy św. o godz. 9.30, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za prześladowanych chrześcijan.

Wizytę duszpasterską (tzw. kolędę) na przydzielonym nam przez Księdza Proboszcza terenie rozpoczniemy w poniedziałek, 7 stycznia. Harmonogram wizyty znajduje się  niżej, a także w gablotce przed kościołem. 

Niech Was Pan błogosławi i strzeże, niech rozpromieni oblicze swe nad Wami! Niech Święta Boża Rodzicielka czuwa nad Wami i Waszymi rodzinami wypraszając potrzebne łaski! Błogosławionego roku! salwatorianie

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2018

1.  Jutro drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze święte będą celebrowane według porządku niedzielnego.

2.  W czwartek będziemy obchodzić święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w piątek święto Świętych Młodzianków, męczenników, a w przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Życzymy Wam i Waszym Bliskim tego, aby blask z betlejemskiej stajenki (który oznacza obecność Zbawiciela w naszym życiu) rozpraszał wszelką niepewność i przynosił pociechę i pokój, teraz i zawsze - w każdej sytuacji! salwatorianie

Strona 1 z 22   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.