Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

1. Niedzielą Trójcy Świętej, w naszej archidiecezji, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszym kościele kończymy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa; dzisiaj szczególnie polecamy Bogu narzeczonych (na zakończenie Mszy wieczornej kapłan udzieli błogosławieństwa parom narzeczeńskim).

2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu każdy wierzący powinien uczestniczyć we Mszy świętej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!

3. W tym roku nasza procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła parafialnego na Dębnikach. Najpierw, o godz. 16.00, zostanie tam odprawiona Msza święta, a potem przejdziemy z Najświętszym Sakramentem do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej (os. Podwawelskie), gdzie zakończymy procesję.

4. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie na godz. 18.00, a w niedziele na 17.30.

5. Nasz zakrystianin, Br. Henryk, opuszcza nas na kilka miesięcy. Dziś udaje się do Łodzi, gdzie przejdzie operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego, a potem będzie przechodził rehabilitację w naszej placówce w Mikołowie. Polecamy go Waszej modlitwie!

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie w nim m.in.: ● Jak narkotyk – jeszcze niedawno naukowcy mówili, że można się uzależnić tylko od substancji podanej z zewnątrz; dziś wiadomo, że można uzależnić się od pornografii; ● Opcja Benedykta – jak w niechrześcijańskim środowisku zachować wiarę.

Dziękujemy Wam za wspólne przeżywanie Dnia Pańskiego! Życzymy szczęśliwego tygodnia! Niech Was ogarnia łaska Trójcy Świętej!

Salwatorianie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018

1.     Tak na serio – to hasło tygodnia modlitw w intencji osób powołanych do małżeństwa (tych, którzy jeszcze rozeznają swoje powołanie i tych, którzy już jako narzeczeni czy małżonkowie je realizują). Rozpoczęliśmy go wczoraj. Każdy dzień tego tygodnia ma swoją szczególną intencję modlitewną (np. za małżeństwa pragnące mieć potomstwo, za rozwiedzionych itd.). Więcej informacji na plakacie w gablotce.

2.     Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta o godz. 18.30.

3.     W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytacie w nim m.in.: ● Kim właściwie jest Duch Święty. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wspólne przeżywanie Dnia Pańskiego! Życzymy udanej niedzieli i szczęśliwego tygodnia! Niech duch świąt wielkanocnych pozostanie obecny w Waszych sercach i całym życiu!

salwatorianie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018

 

1.     Za tydzień Uroczystość Pięćdziesiątnicy (uroczystość Zesłania Ducha Świętego) – zachęcamy, aby przygotować się do niej przez codzienną (choćby krótką) modlitwę do Ducha Świętego.
2.     W sobotę, na Mszy Wigilii Zesłania Ducha Świętego, rozpoczniemy projekt Tak na serio - Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Podczas tego tygodnia, będziemy powierzać Bogu w modlitwie m.in. małżonków, małżeństwa w kryzysie, narzeczonych oraz tych, którzy boją się przyjąć sakrament małżeństwa. Modlitwie będą towarzyszyć konferencje i świadectwa.

3.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych (niedziela – godzina 17.30, pozostałe dni – 18.00).

W Gościu Niedzielnym przeczytacie w nim m.in.: ● o wniebowstąpieniu Pana Jezusa – niebo to „ktoś”, a nie „coś”; ● o klasztornym skryptorium w Tyńcu.

Dziękujemy Wam wszelkie dobro! Niech Was i Wasze domy ogarnia błogosławieństwo Pana Jezusa! 

salwatorianie

6. Niedziela WIELKANOCNA - 06.05.2018

1.    Za tydzień (VII Niedziela Wielkanocna) będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej (w kościele) w tej intencji.

3.    We wtorek (8 maja) przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej (procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę odbędzie sięw przyszłą niedzielę o godz. 9.00).

4.    Ósmy dzień miesiąca, to w naszym kościele kolejne spotkanie w ramach Roku Ojca Jordana. Rozpoczniemy Mszą z homilią (z uroczystości św. Stanisława), a w następującej po Mszy św. konferencji, ks. Piotr Szyrszeń przybliży nam inspirujący wpływ kolejnego świętego na Założyciela salwatorianów. 

5.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30.

 

Dziękujemy Wam za wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro!

Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy!

salwatorianie

5. Niedziela WIELKANOCNA - 29.04.2018

1. W poprzednią niedzielę, podczas zbiórki, złożyliście ofiarę w wysokości 1693,43 zł na wsparcie dla dzieci z naszego terenu. Bóg zapłać Wam za ten dar serca! 

2. We wtorek rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

3. W czwartek, 3 maja, będziemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie jako Królowej Polski. Msze święte odprawimy o godz. 9.30 i 18.30.

4. W piątek (04.05.) przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa.

5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi - pół godziny przed Mszą św. W tym dniu, po zakończeniu nabożeństwa majowego będzie można przystąpić do Komunii świętej.

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy św. o godz. 9.30) i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

7. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

 Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Znajdzie w nim m.in.: ● Telefon rodzicielskiej pomocy – o Telefonie Wsparcia Rodziców, dzięki któremu wiele rodzin odzyskało spokój i… dzieci  ● O teologii ciała, czyli o nauczaniu, które zmienia życie – mówi Christopher West.

 

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy!

salwatorianie

Strona 1 z 15   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.