Ogłoszenia duszpasterskie

25. Niedziela zwykła - 23.09.2018

 


1. W najbliższą środę (26.09.) miną 42 lata od chwili konsekracji naszego kościoła. W tym dniu, o godz. 18.30, odprawimy Mszę św. w intencji naszej wspólnoty, tzn. wszystkich, którzy tutaj, do kościoła pw. Boskiego Zbawiciela uczęszczają.

2. W sobotę (29.09.) przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. • artykuł o śnie dzieci (o tym ile powinny spać dzieci, o zespole opóźnionej fazy snu) • ciekawy tekst Druga strona reflektora i obrazek z modlitwą. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim plakat ze słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać.

Dziękujemy Bogu za ten kościół - budynek i za Was – żywy Kościół, który się tu gromadzi! Za wspólnie przeżytą Eucharystię! Za wszelkie dobro! Życzymy Wam Boże błogosławieństwa teraz i zawsze!

salwatorianie

 

24. Niedziela zwykła - 16.09.2018

1. We wtorek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona naszej parafii. Ksiądz proboszcz zaprasza w tym dniu, na godz. 18.00, do kościoła parafialnego na uroczystą Eucharystię odpustową, której przewodniczyć będzie ks. biskup Damian Muskus.

2. W imieniu salwatorianów świeckich zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w rekolekcjach dla świeckich w duchu Ojca Franciszka Jordana, założyciela Salwatorianów. Rekolekcje te odbędą się w domu zakonnym w Trzebini koło Krakowa w terminie od 12 do 14 października. Szczegóły w gablotce.

3. W najbliższą sobotę, 22 września, w Trzebini odbędzie się Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. Szczegóły na plakacie w gablotce.

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in.: ● O Imieniu Boga; co to znaczy wypowiadać je nadaremno? ; ● Rozumiem milczenie Franciszka – o krytyce papieża nad Wisłą mówi ojciec Remigiusz, jezuita; ● czy czas na nowy sobór?

Drodzy Bracia i Siostry! Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

salwatorianie

23. Niedziela zwykła - 09.09.2018

1. W najbliższy piątek (14.09.) będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę (15.09.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza  na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się za tydzień, w niedzielę 16 września. Tekst zaproszenia znajduje się w gablotce.

 

Dziękujemy Wam, Drodzy Bracia i Siostry, za wszelkie dobro! Szczęść Wam Boże w nowym tygodniu!

salwatorianie

22. Niedziela zwykła - 02.09.2018

Założyciel salwatorianów, Sługa Boży, o. Franciszek Jordan

***

1. W sobotę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (zwane też świętem Matki Bożej Siewnej). Zapraszamy na Mszę św. na godzinę 18.30.

2. W to święto minie 100. rocznica śmierci Założyciela salwatorianów, sługi Bożego księdza Franciszka Jordana, który odszedł do Pana 8 września 1918 roku o godzinie 20.02.

3. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do jubileuszu śmierci ks. Jordana przez Msze św. i konferencje w każdy ósmy dzień miesiąca. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. z intencją podziękowania za życie i dzieło ojca Franciszka Jordana z prośbą o rychłą jego beatyfikację. W czwartek, piątek i sobotę, po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.15 zakończona krótką modlitwą o beatyfikację ks. Jordana. W związku z tym, wyjątkowo nie będzie adoracji w najbliższy czwartek przed Mszą św. Podczas adoracji w sobotę, o gdz. 20.02 odmówimy różaniec łącząc się duchowo z rodziną salwatoriańską na całym świecie. Zapraszamy do włączenia się w te obchody i polecamy całe nasze zgromadzenie Waszej modlitwie!

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in.: ● Tylko Biblia? – o zasadzie sola scriptura (tylko Pismo św.), którą przyjęli protestanci, uważając, że Biblia jest jedynym autorytetem w sprawach wiary. Ta zasada pojawiła się dopiero w okresie reformacji. Dlaczego nie była obecna w prawowiernej wierze od początku i dlaczego Kościół nie przyjmuje jej i dzisiaj; dlaczego założenie tylko Pismo św. jest błędne? Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzymy błogosławionego nowego roku szkolnego! Niech Pan Was umacnia i strzeże Drodzy Bracia i Siostry! salwatorianie

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26.08.2018

1. Od przyszłej niedzieli będziemy sprawować niedzielną Eucharystię także o godz. 13.00.

2. Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.30 i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

w poniedziałek - wspomnienie św. Moniki,

we wtorek - wspomnienie św. Augustyna,

w środę - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in.: ● O odzyskiwaniu wzroku, miłości i rozdawaniu przez Stwórcę kart opowiada wybitny okulista prof. Edward Wylęgała; ● o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek; ● o rozeznawaniu woli Bożej w konkretnych sytuacjach opowiadają członkowie wspólnoty Chemin Neuf.

Dziękujemy Wam wszystkim wszelkie dobro! Za wspólnotę modlitwy! Niech Pan Was umacnia i strzeże, a Matka Najświętsza wyprasza potrzebne łaski! salwatorianie

Strona 1 z 19   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.