Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela WIELKANOCNA - 15.04.2018

1.     Dzisiaj rozpoczyna się 10. Tydzień Biblijny. Może to okazja, aby sięgnąć po Pismo św.? (można, w tym wielkanocnym czasie, przeczytać dzieląc na małe fragmenty np.  Dzieje Apostolskie).

2.     Za tydzień przed kościołem kwestować będą członkowie grupy charytatywnej. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na zieloną szkołę dla potrzebujących dzieci z naszego terenu.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.  Znajdziecie w nim m.in. ● o Narodowym Czytaniu listu św. Pawła Apostoła do Rzymian; ● "Przed laty po długiej duchowej szarpaninie uznałem, że Bóg mnie takiego brudnego w swym Kościele po prostu nie chce; odszedłem, bo uwierzyłem kłamstwu"  - pan Piotr opowiada jak Jezus wyprowadził go z grobu ("Wyszedłem z grobu").

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i wszelkie dobro! Niech Boży pokój napełnia Wasze serce i Wasze domy!

salwatorianie

2. Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) - 08.04.2018

 

1.     Przeżywamy dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji, według pism siostry Faustyny, każdy kto w ostatnim czasie (np. w Wielkim Poście, czy przed Świętami Wielkanocnymi)  przystąpił do sakramentu pokuty i przyjmie dziś Komunię św. może otrzymać darowanie wszystkich win i kar.

2.     Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Na tym nabożeństwie, zgodnie z życzeniem przekazanym w Dzienniczku siostry Faustyny, zostaną poświęcone obrazy i obrazki przedstawiające Jezusa Miłosiernego.

3.     W poniedziałek (09.04.) będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Módlmy się o szacunek dla każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msza święta o godz. 18.30. Będzie można wtedy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej na ten temat w gablotce i na stronie internetowej.

4.     Każdego 8. dnia miesiąca w naszym kościele ma miejsce spotkanie w ramach Roku Ojca Jordana. W tym miesiącu wyjątkowo, z powodu przypadającej dziś Niedzieli Miłosierdzia,  spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą św. z homilią, którą wygłosi ks. Rafał, a w następującej po Mszy św. konferencji, ks. Piotr Szyrszeń przybliży nam inspirujący wpływ św. Franciszka Ksawerego na Założyciela salwatorianów. 

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. •  o tym, co dokładnie znaczą słowa Jezu ufam Tobie i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech Was ogrzewa płomień Bożego Miłosierdzia!

salwatorianie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 01.04.2018

Drodzy Siostry i Bracia, życzymy Wam, aby doświadczyli szczególnej pociechy Ducha Świętego Pocieszyciela, który jest pierwszym i najważniejszym Darem Zmartwychwstałego Chrystusa!

 

1.     Dzisiaj radujemy się ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. W liturgii ta radość trwa przez cały tydzień, aż do następnej niedzieli. To tak zwana OKTAWA Wielkanocy. Ponieważ jest to największa uroczystość, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (nie ma tzw. postu piątkowego).

 2.     Jutro Msze św. celebrowane będą według porządku niedzielnego. Przez cały tydzień odprawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia o godz. 15.00. W następną niedzielę o godz. 15.00, odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 25.03.2018

1. Rozpoczęliśmy najważniejszy tydzień w roku - Wielki Tydzień. W centrum Wielkiego Tygodnia znajduje się TRIDUUM PASCHALNE - trzy dni, które stanowią jedno Święto: największe ze wszystkich świąt! Przeżyjmy z wiarą te święte dni! 

2. Trudno byłoby zapamiętać ogłoszenia o tym, co będzie się działo podczas Triduum w kościele. Dlatego przygotowaliśmy kartki z informacją na ten temat (na stoliku obok gazet). Bardzo prosimy, aby zabrać je do domów! Znajdziecie tam m.in. godziny rozpoczęcia liturgii, spowiedzi i poświęcenia pokarmów. Plan Triduum znajduje się również w gablotce i na stronie internetowej.

3. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.15, a ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową w Wielki Piątek  o godz. 9.00.

4. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy (wyjaśnienie w gablotce). Zachęcamy, aby zgodnie z tradycją, w Wielką Sobotę zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W Wielki Piątek, o godz. 15.00, rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia.

6. Przypominamy, że w dzień Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 8.00!

7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

Dziękujemy za wszelkie dobro! Życzymy wszelkiego błogosławieństwa i głębokiego przeżycia największych tajemnic naszej wiary! salwatorianie

***

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK

godz. 18.30
Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Tam adoracja do godz. 21.00.
 
WIELKI PIĄTEK (DZIEŃ ŚCISŁEGO POSTU)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 do 18.30 - odwiedzamy Jezusa w ciemnicy!
godz. 07.00 Początek adoracji; godz. 07.30 Jutrznia w kościele
godz. 09.00 Droga Krzyżowa
godz. 18.30
Liturgia Męki Pańskiej (z adoracją Krzyża), po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA

Kościół trwa w adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do Wigilii Paschalnej (godz. 20.00) - nawiedź Jezusa w grobie!
godz. 07.00 Początek adoracji; godz. 07.30 Jutrznia w kościele
godz. 10.00-15.00 Błogosławienie (poświęcenie) pokarmów (10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00)
godz. 20.00
WIGILIA PASCHALNA która jest POCZĄTKIEM Niedzieli Wielkanocnej zakończona PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ!(proszę przynieść świece!)
 
W niedzielę rano, w rodzinnym gronie, spożywamy uroczyste śniadanie wielkanocne poprzedzone modlitwą!
Dlatego NIE MA Mszy św. o godz. 8.00 !!!
 
Pierwsza Msza o godz. 9.30 (pozostałe jak w niedzielę)

 

5. Niedziela Wielkiego Postu - 25.05.2018

1.    Przed nami ostatni już etap Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia! Bardzo prosimy, abyście przynieśli wtedy palmy; będziemy je błogosławili przed każdą Mszą św. Bardziej uroczyste poświęcenie palm  i krótka procesja odbędzie się o godzinie 11.00.

2.    Przy okazji przypominamy o zmianie czasu: za tydzień, w nocy z soboty na niedzielę, przesuwamy zegarki o godzinę do przodu!

3.    Jutro, 19.03., przypada Uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do uczczenia Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny uczestnictwem w Eucharystii o godz. 18.30.

4.    Zapraszamy gorąco na nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.

5.    Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do skarbonki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Przeznaczymy je na kwiaty do Bożego grobu.

Dziękujemy Wam za udział w rekolekcjach,  wszelkie dobro i życzymy błogosławionego tygodnia! salwatorianie

Strona 1 z 14   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.