Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019

1.    Zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, na godz. 17.15. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 18.00.

2.    W najbliższy wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św., w intencji ks. prowincjała Józefa Figla SDS, zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości Opiekuna Syna Bożego, Opiekuna Kościoła, Patrona mężczyzn oraz Patrona dobrej śmierci. Polecamy też Waszej modlitwie Ks. Prowincjała oraz naszego seniora, ks. Józefa Pyrka.

3.    Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszym kościele będziemy przeżywać w IV tygodniu Wielkiego Postu (początek w IV niedzielę Wielkiego Postu, 31 marca; koniec w środę, 3 kwietnia).

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: • O nowoczesnych formach jałmużny; • drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża; • Krzyk o facetów – o tym jak Duch Święty chce odnowić tożsamość mężczyzn przez św. Józefa; • Ta noc nigdy się nie skończy – krótki tekst, ale wart przeczytania. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za Waszą obecność i życzliwość! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski! salwatorianie

1. Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019

1.    Słowo Boże skierował do nas dzisiaj o. Mirosław Karaczyna OFM z Ukrainy. Po Mszy św., przed kościołem, można wesprzeć remont kościoła w Bereszadzi. Może to dobra okazja do jałmużny wielkopostnej? Bóg zapłać za każdą ofiarę!

2.    Dzisiaj na godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. To piękne nabożeństwo wielkopostne bardzo pomaga w głębokim przeżyciu tego szczególnego czasu łaski. Podobnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w piątki, o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3.    Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do skarbonki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Przeznaczymy je na kwiaty do Bożego grobu.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: • pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem Droga krzyża. Wchodzę – wielkopostną drogę rozpoczynamy w Ogrójcu; •  Tu Bóg mówi wprost do serca  -  artykuł o naszym salwatoriańskim Centrum Formacji Duchowej; •  Więcej niż dieta – o tym czym jest tzw. post Daniela.

Dziękujemy za Waszą obecność i życzliwość! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski! salwatorianie

8. Niedziela zwykła - 03.03.2019

1. W najbliższą środę, Środę Popielcową, przez symboliczny gest posypania głów popiołem rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty. Msze święte w Popielec będziemy celebrować o godz. 9.30 i 18.30.

2. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To znaczy, że osoby od 18-tego do 60-tego roku życia spożywają w tym dniu tylko jeden, bezmięsny posiłek do syta (dwa pozostałe mają być lekkie). Osoby od 14-tego roku życia obowiązuje wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W naszym kościele parafialnym (czyli kościele pw. św. Stanisława Kostki na Dębnikach) w środę popielcową rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ksiądz Wojciech Jędrzejewski OP. Plan rekolekcji na plakacie w gablotce.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza z Ukrainy, który skieruje do nas słowo. Po Mszy świętej, przed kościołem, będzie okazja do złożenia datku na pomoc dla parafii, w której pracuje.

5. W ramach przygotowania do rozpoczęcia Wielkiego Postu w poniedziałek, wtorek i środę, w godz. od 17.30 do 18.30, będzie w naszym kościele wystawiony Najświętszy Sakrament.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę na Nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 17.15.

7. W tym tygodniu módlmy się szczególnie o ducha pokuty dla nas wierzących.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie m.in.: • Kto kocha Kościół  – czyli o prawdziwej miłości Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników - jest jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczania;  • o gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX w.; • o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć.

Dziękujemy Wam za życzliwość i wszelkie dobro! Życzymy Wam wszystkim pełnego Bożej Łaski tygodnia! salwatorianie

7. Niedziela zwykła - 24.02.2019

1. Za tydzień, po Mszy św. o godz.9.30, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 18.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Znajdziecie w nim m.in.: • o tym, kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiteriach niektórych kościołów – czyli o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej; • Chcę powiedzieć ludziom, do których trafiam, że Bóg nie znudziła się człowiekiem – rozmowa z s. Anną, która pomaga kobietom uwikłanym w różne formy współczesnego niewolnictwa.

Dziękujemy Wam za życzliwość i wszelkie dobro! Życzymy Wam wszystkim pełnego Bożej Łaski tygodnia! salwatorianie

6. Niedziela zwykła - 17.02.2019

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia! Szczęść Wam Boże!

salwatorianie

Strona 1 z 23   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.