Ogłoszenia duszpasterskie

12. Niedziela zwykła - 25 czerwca 2017

(dziękujemy za dekorację Pani Aniu!)

1.     Dzisiaj, po każdej Mszy św., przed kościołem kwestują wolontariusze na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie  wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający w pobliskim Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i innych ludzi dobrej woli. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.

 

2.     W czwartek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godzinie 18.30.

 

3.     Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, dziś na godz. 17.30, w tygodniu na godz. 18.00.

 

4.     Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.  

 

5.     Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) NIE BĘDZIE Mszy świętej o godz.13.00.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziecie m.in. ● Najbardziej znany szef kuchni (Wojciech Modest Amaro) wyznaje: podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem; ● szatan nie ma poczucia humoru – stwierdza egzorcysta; ● o jedynych w Polsce, oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół objawieniach Maryjnych w Gietrzwałdzie.

 

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie, za ofiary duchowe i materialne! Życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i szczęśliwych, udanych wakacji!

salwatorianie

11. Niedziela zwykła - 18 czerwca 2017

20170610_214603 — kopia

1.     Dziękujemy Wam wszystkim, Drodzy Bracia i Siostry, za świadectwo wiary, jakim był Wasz udział w procesji Bożego Ciała. W Oktawie Bożego Ciała, procesje przy kościele na Dębnikach, odbywać się będą po Mszy św. o godz. 18.00 (dzisiaj o 17.30). Zakończenie Oktawy tradycyjnie w kościele rektoralnym na Łosiówce (ul. Tyniecka 39), w czwartek o godz. 18.00.

 

2.     W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., przed kościołem kwestować będą wolontariusze na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie  wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. Dla niepełnosprawnych podopiecznych takie wyjazdy są często jedyną w ciągu roku możliwością opuszczenia domu pomocy społecznej lub domu rodzinnego. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający w pobliskim Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta.

 

3.     W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i pokutny charakter dnia. Msza św. o godz. 18.30. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (Msza o godz. 18.30).

 

4.     Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie na godz. 18.00, a w niedziele na 17.30.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie w nim m.in.: ● jeszcze raz o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża.

Do nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dołączono najnowszą płytę zespołu Arka Noego.

 

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie, za ofiary duchowe i materialne!
Życzymy dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia!
Salwatorianie

Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017

 (dziękujemy pani Ani Dzięgiel za dekorację kwiatową !)

1.     Niedzielą Trójcy Świętej, w naszej archidiecezji, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszym kościele kończymy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa; dzisiaj szczególnie polecamy Bogu narzeczonych (po Mszy wieczornej para narzeczonych podzieli się swoimi refleksjami na temat przeżywania okresu narzeczeństwa).
2.     Dzisiaj o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. odpustowa w kapliczce pw. Trójcy Świętej przy zbiegu ulic Dworskiej i Twardowskiego.
3.     Jutro w naszej wspólnocie zakonnej rozpoczyna się wizytacja, którą przeprowadzą Ksiądz Generał i jego współpracownicy. Goście z Rzymu zainaugurują wizytację podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 18.30. Będzie to jednocześnie Msza  święta dziękczynna, jubileuszowa ks. Henryka, ponieważ 25 lat temu, 8 maja 1992 r., otrzymał święcenia kapłańskie. Wraz ze Współbraćmi z Rzymu oraz naszych wspólnot krakowskich (i innych) spotkamy się przy ołtarzu, aby dziękować Bogu. Jeśli chcielibyście włączyć się w to dziękczynienie, to zapraszamy na jutrzejszą Mszę. Tak czy inaczej polecamy Waszym modlitwom nasze zgromadzenie zakonne i jubilatów.
4.     W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu każdy wierzący powinien uczestniczyć we Mszy świętej. Centralne krakowskie obchody Bożego Ciała rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. na dziedzińcu przed katedrą wawelską. Po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem na Rynek Główny.
5.     Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!
6.     W tym roku, z racji jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, nasza procesja odbędzie się na terenie dwóch parafii. Najpierw, o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (os. Podwawelskie), po jej zakończeniu wyruszymy w procesji, którą zakończymy przy stopniach kościoła parafialnego na Dębnikach.
7.     Zapraszamy na  nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie na godz. 18.00, a w niedziele na 17.30.
8.     Dziękujemy Wam za wszystkie ofiary! Za te składane w każdą niedzielę oraz te, które przekazaliście specjalnie na organy. Po sugestiach  postanowiliśmy, że na spłatę organów  i remont okien przeznaczymy składkę z drugiej niedzieli każdego miesiąca.
W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziecie w nim m.in.: ● podręczny śpiewnik na Boże Ciało ● Dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku.

Dziękujemy Wam za wspólne przeżywanie
Dnia Pańskiego! Życzymy szczęśliwego tygodnia!
Niech Was ogarnia łaska Trójcy Świętej!

Salwatorianie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 4.06.2017

ulotka awers Kraków-1

1.     Tak na serio – to hasło tygodnia modlitw w intencji osób powołanych do małżeństwa (tych, którzy jeszcze rozeznają swoje powołanie i tych, którzy już jako narzeczeni czy małżonkowie je realizują). Rozpoczęliśmy go wczoraj. Każdy dzień tego tygodnia ma swoją szczególną intencję modlitewną (np. za małżeństwa pragnące mieć potomstwo, za rozwiedzionych itd.). W czwartek od godziny 15.00 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji w intencji powołanych do małżeństwa. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

2.     Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta o godz. 18.30.

3.     W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4.     W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca). Tym razem nasza procesja, z racji jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, wyruszy z kościoła Matki Bożej Fatimskiej (os. Podwawelskie), po Mszy świętej o godzinie 17.00 i zakończy się w kościele parafialnym na Dębnikach (gdzie po zakończeniu procesji będzie jeszcze odprawiona Msza święta).  W naszym kościele nie będzie już Mszy św. wieczornej!

5.     W minionym tygodniu dostarczono nam nowe organy. Ich koszt wynosi 35 tysięcy złotych. Dziękujemy Wam, bo Wasza hojność sprawia, że możemy ze spokojem myśleć o spłacie instrumentu! Dziękujemy też Darczyńcom, którzy specjalnie przekazali pieniądze na ten właśnie cel! Proszono nas, aby wskazać jak można jeszcze dołożyć się do tej inwestycji. Postanowiliśmy, aby przeznaczyć na to, składkę z drugiej niedzieli każdego miesiąca. Organy poświęcimy w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.

 

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytacie w nim m.in.: ● o Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu NMP – bo zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, jak mówił prymas Hlond; ● jak książka o objawieniach fatimskich nawróciła zabójcę, który czekał w celi na wykonanie wyroku śmierci.

Salwatorianie

ulotka rewers Kraków-1

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja 2017

1.     Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zachęcamy, aby przygotować się do niej przez codzienną (choćby krótką) modlitwę do Ducha Świętego.
2.     Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe: dziś na godz. 17.30, w pozostałe dni maja na godz. 18.00.

3.     Przed nami czerwiec, miesiąc, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30.
4.      W środę przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 18.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca za Prześladowanych Chrześcijan.
5.     W sobotę Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego, pod hasłem Tak na serio, rozpoczniemy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa.
 

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytacie w nim m.in.: ● o przełomie w sprawie Medjugorja; ● o tajemniczym wybuchu, do którego doszło w Siewieromorsku, w którym zniszczony został największy arsenał broni w Związku Radzieckim; stało się to kilka tygodni po tym, jak Jan Paweł II dokonał zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc Matkę Bożą o ocalenie przed wojną atomową; ● Tak mówi Koran – br. Damian Wojciechowski, jezuita który wiele lat pracował wśród muzułmanów próbuje odnieść się do sformułowania mówiącego, że islam jest religią pokoju.

Dziękujemy Wam wszelkie dobro!

Niech Was i Wasze domy ogarnia błogosławieństwo

Pana Jezusa!

salwatorianie

20170527_203238

Strona 1 z 6   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.