Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Wielkiego Postu - 25.05.2018

1.    Przed nami ostatni już etap Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia! Bardzo prosimy, abyście przynieśli wtedy palmy; będziemy je błogosławili przed każdą Mszą św. Bardziej uroczyste poświęcenie palm  i krótka procesja odbędzie się o godzinie 11.00.

2.    Przy okazji przypominamy o zmianie czasu: za tydzień, w nocy z soboty na niedzielę, przesuwamy zegarki o godzinę do przodu!

3.    Jutro, 19.03., przypada Uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do uczczenia Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny uczestnictwem w Eucharystii o godz. 18.30.

4.    Zapraszamy gorąco na nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.

5.    Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do skarbonki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Przeznaczymy je na kwiaty do Bożego grobu.

Dziękujemy Wam za udział w rekolekcjach,  wszelkie dobro i życzymy błogosławionego tygodnia! salwatorianie

4. Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

1.    Zapraszamy Was, Drodzy Bracia i Siostry, do skorzystania z daru Bożego miłosierdzia, jakim są rekolekcyjne ćwiczenia duchowe, które dziś rozpoczynamy! Z planem rekolekcji można zapoznać się w gablotce i na stronie internetowej kościoła.

2.    Do sakramentu pokuty i pojednania można przystąpić pół godziny przed każdą Mszą świętą. We wtorek spowiadać będziemy w godzinach 8.00 – 10.00 i 16.00 – 21.00.

3.    W środę będzie można złożyć ofiarę na ręce Księdza Rekolekcjonisty. Jej część zostanie przeznaczona na apostolaty (dzieła), które prowadzi nasze zgromadzenie.

4.    Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj, na godz. 17.15. oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 18.00.

5.    Ponieważ święta już niedaleko przypominamy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (podobnie jak w latach poprzednich) NIE BĘDZIE MSZY św. o godz. 8.00.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Kościół rektoralny p.w. Boskiego Zbawiciela, Kraków, ul. św. Jacka 16

Niedziela, 11.03.2018

8.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

9.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

11.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

13.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek, 12.03.2018

9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

18.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

20.15 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek,  13.03.2018

9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

18.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

20.15 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Środa,  14.03.2018

9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

18.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

20.15 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:

CODZIENNIE PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ,

WE WTOREK od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 21.00

3. Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018

1. Dzisiaj wieczorem, w kościele parafialnym, odbędzie się koncert (Requiem d-moll W.A. Mozarta). Szczegóły na plakacie w gablotce.

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyć im będzie ks. Andrzej Drogoś, salwatorianin. Zapraszamy Was, Drodzy Bracia i Siostry, do skorzystania z daru łaski, jakim są te rekolekcyjne ćwiczenia duchowe! Z planem rekolekcji można zapoznać się w gablotce i na stronie internetowej kościoła.

3. W czwartek, 8 marca, zapraszamy na kolejne spotkanie z okazji „Roku Ojca Jordana”, który przeżywamy w związku z przypadającą 8 września br. setną rocznicą śmierci naszego Założyciela. O godz. 18.30 Msza święta z homilią, a po niej konferencja. Podzielimy się z tobą tym, czym nasz Założyciel „nasiąknął” rozmyślając o życiu św. Katarzyny ze Sieny, tercjarki dominikańskiej z XIV wieku, ogłoszonej doktorem Kościoła przez bł. papieża Pawła VI. Homilię wygłosi ks. Tomasz Łosiewicz SDS, a konferencję - ks. Piotr Szyrszeń SDS. 

4. Zapraszamy na  nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, na godz. 17.15 oraz na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w piątki o godz. 18.00.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: •  o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami; skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu; • o miłości wartej małżeństwa; • o prawdziwych wzorcach kobiecości, walce o samą siebie i bezsensie fajerwerkowego życia.

 

Dziękujemy za tworzenie tej wspólnoty, wspólną modlitwę i życzliwość! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski!

Salwatorianie

2. Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018

1. Tydzień temu, podczas kwesty przed kościołem, złożyliście ofiarę w wysokości 2981, 70 zł na wyjazd niepełnosprawnych dzieci do Lourdes. Fundacja organizująca ten wyjazd składa Wam serdeczne podziękowanie za ten dar dla dzieci!

2. Salwatoriański Ośrodek Powołań wraz z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej i Wolontariatem Misyjnym Salvator, zapraszają młodzież na kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w sobotę, 3 marca w Trzebini. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

3. Rekolekcje dla Mam z małymi dziećmi odbędą się w dniach 8 – 10 marca w kościele pw. św. Józefa w Krakowie – Podgórzu. Więcej informacji w gablotce.

4. Zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, na godz. 17.15. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 18.00.

5. "Jestem żoną i matką. Jakiś czas temu poroniłam. Wkrótce okazało się, że nawet przy wsparciu najbliższych nie potrafię uporać się z konsekwencjami tego wydarzenia. Zbiegiem różnych okoliczności trafiłam do księdza, który nie tylko mnie wysłuchał, ale swoją łagodnością i wiedzą sprawił, że jedna rozmowa wystarczyła mi, aby znaleźć odpowiedzi na ważne dla mnie pytania i zyskać spokój ducha (…) Chciałabym aby każda kobieta, która mierzy się w swoim sercu z trudnymi kwestiami moralnymi związanymi z życiem swoim i swoich dzieci wiedziała gdzie zwrócić się o pomoc (…) Warto, aby w jednym miejscu zgromadzić informacje na ten temat oraz konkrety - adresy, nazwiska, telefony. Staramy się zbierać je, porządkować i przekazywać dalej - w naszym środowisku, za pomocą mediów społecznościowych i strony internetowej" – tak pani Joanna wyjaśnia dlaczego powstała strona internetowa kananejka.pl.  Zachęcamy, aby zajrzeć na tę stronę; możemy czasem dzięki temu pomóc kobiecie znajdującej się w kryzysie. W gablotce znajduje się jeszcze kilka informacji na ten temat. 

 

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: •  w ramach cyklu Wielki Post z ojcem Pio o modlitwie jako najlepszej broni.

 

Dziękujemy za tworzenie tej wspólnoty przy ołtarzu Chrystusa! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski!

salwatorianie

1. Niedziela Wielkiego Postu

1.    Dzisiaj przed kościołem kwestują wolontariusze, zbierając fundusze dla chorych i niepełnosprawnych dzieci na tygodniową pielgrzymkę do Lourdes. W tym roku do Francji pojadą m.in. dzieci ze szpitala w Prokocimiu oraz niepełnosprawni podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie. Dziękujemy serdecznie za każdy datek!

2.    Na godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. To nabożeństwo pomaga w głębokim przeżyciu Wielkiego Postu. Podobnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w piątki, o godz. 18.00. Za udział w wymienionych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3.    Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do skarbonki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Przeznaczymy je na kwiaty do Bożego grobu.

 

W Gościu Niedzielnym m.in.: • Wielki Post z o. Pio – pierwsza odsłona wielkopostnego cyklu  •  Pokory nigdy dość – czyli o Wojciechu Pokorze.

Dostępny jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za wszelkie dobro i życzliwość! Życzymy pełnej pokoju niedzieli i dobrego, owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski!

salwatorianie

Strona 1 z 13   

Msze święte

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NAKAZANE:
8.00, 9.30, 11.00, 13.00*, 18.00.

W dni powszednie: 18.30

*poza lipcem i sierpniem

Nabożeństwa

Środa 18.15:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek 18.15:
Koronka do Bożego Miłosierdzia

W czwartki adorujemy Najświętszy Sakrament w ciszy od godz. 17.30 do 18.30.

Spowiedź święta

W niedziele, święta nakazane i dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą.

Podczas rekolekcji i innych specjalnych okazji godziny spowiedzi podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich.